Filtruoti

Rodoma 1–7 iš 7

Profesionalios kavamalės – kaip išsirinkti

Skaniausia ir aromatingiausia kava galėsime mėgautis tik iš šviežiai maltų kavos pupleių, o espresso kavos skonis priklauso nuo malimo.

Malimo rupumas – stambus, vidutinis ar smulkus?

Skirtingų receptų kava yra gaminama iš skirtingo dydžio dalelių. Pavyzdžiui, prancūziškas espresso yra gaminamas iš stambaus malimo kavos, o italai labiau mėgsta smulkaus malimo kavą. Kavamalės gali būti skirstomos pagal galimybes reguliuoti malimo rupumą į:
Vieno ar dviejų dalelių dydžių kavamalės: Tokios kavamalės nėra skirtos patenkinti rafinuotos auditorijos poreikius.
Kai malimas yra reguliuojamas “žingsniais” ir yra keičiamas palaipsniui: Kiekvienas nustatymo “žingsnis” leidžia nustatyti fiksuotą frakcijos dydį. Kuo daugiau tokių žingsnių yra, tuo daugiau yra galimybių pasirinkti receptą.
Bepakopis kavos malimo reguliavimas: Tokios kavamalės leidžia pilnai atskleisti baristos talentą.

Kas geriau – bunkeris ar dozatorius?

Maltą kavą galima ilgai laikyti bunkeryje (talpykloje) arba naudoti iš karto. Pasvarstykime „už“ ir „prieš“, kad nuspręstume, kuris variantas geriausiai tinka jūsų situacijai.
Bunkeris: Malta kava iš automatinio malūnėlio patenka į bunkerį. Kitą gėrimo porciją galima paruošti bet kuriuo metu. Šis būdas nereikalauja didelio personalo skaičiaus, tačiau kava greitai praranda savo skonį ir aromatą, o didelis bunkeris – tai pagunda baristoms palengvinti sau gyvenimą.
Dozatorius: Tokiais dozatoriais aprūpintos pusiau automatinės kavamalės. Malta kava patenka tiesiai į porftafiltrą (rankenėlę) ir garantuoja kavos šviežumą bei aromatą. Espresso bus daug aromatingesnis nei tas, kuris pagamintas iš bunkeryje laikomos kavos.

Kas geriau – peiliukai ar girnos?

Kavos pupeles galima sumalti plokščiu peiliu arba girnomis su “dantukais”. Pirmieji naudojami mažo našumo modeliuose. Komerciniai kavos malūnėliai visada naudoja girnas, girnomis malta kava būna skaniausia. Plokščias peiliukas grūdelius sumala netolygiai, susmulkintą masę sunku sudėti į portafiltrą dėl ko pagaminama vis skirtingo skonio kava. Ekspertai mano, kad peiliukai tinka tik tuo atveju, jei paruoštą kavą geriate tik namie. Girnos “dantukai” leidžia išgauti vienodo dydžio frakcijas, tačiau ir tokios kavamalės turi trūkumų. Dėl perkaitimo galite gauti “degintą” kavą, kuri bus tiesiog karti. Kad taip neatsitiktų, porciją reikia sumalti per 20–30 sekundžių. Yra dvi girnų rūšys – kūginės ir plokščios. Kūginės yra mažiau linkusios perkaisti, tačiau turi mažesnį našumą.

Kam skirtos profesionalios kavamalės?

Visiems mėgstantiems šviežią, aromantingą kavą bei geriantiems ją dažnai – gurmanams, biurams, barams, kavinėms bei restoranams. Kavos malimo rupumas turi tiesioginę įtaka kavos skoniui ir aromatui.

Kokios kavamalės yra laikomos geriausiomis?

Patariame rinktis reguliavimo galimybes turinčias kavamales. Kuo daugiau malimo rupumo reguliavimo galimybių turime, tuo daugiau receptų galėsime išbandyti.

Kas geriau - malūnėlis su bunkeriu ar su dozatoriumi?

Momentinis dozatorius garantuoja skaniausią ir aromatingiausią espresso.

Kiek laiko trunka kavos malimas?

Optimali vienos kavos dozės malimo trukmė: 20-30 sekundžių.